Tellimistingimused ja privaatsuspoliitika

 1. Müügitingimused

1.1. Müügitingimused kehtivad Hingelaegas OÜ veebipoest ostja ja ettevõtja Hingelaegas OÜ (registrikood 16065160) vahel kaupade ja teenuste ostmisel.

1.2. Lisaks käesolevatele tingimustele reguleerivad Hingelaegas OÜ veebipoest toodete ostmisel tekkivaid õigussuhteid Eesti Vabariigis kehtivad õigusaktid.

1.3. Hingelaegas OÜ jätab endale õiguse teha müügitingimustes muudatusi, mida kajastatakse Hingelaegas OÜ veebilehel.

1.4. Hingelaegas OÜ veebipoes näidatud kaup on enamasti laos olemas. Pakutavate toodete saadavust ei saa üheselt tagada, kuna kauba kogus on kajastatud ajalise nihkega ja võib tegelikust laoseisust erineda. Juhul kui Te esitate tellimuse, kuid ilmneb, et antud toode laost puudub, ei ole Hingelaegas OÜ’l võimalik antud tellimust täita. Sellisel juhul võtame Teiega ühendust ja pakume välja asendustoote, võimaliku uue kohaletoimetamise aja või tagastame Teile ostusumma hiljemalt 7 päeva jooksul.

1.5. Ostu-müügitehing jõustub pärast Teie poolt tehtud makse laekumist Hingelaegas OÜ arveldusarvele.

1.6. Ostu-müügitehinguga kohustub Hingelaegas OÜ andma Teile üle tellitud kauba ning Teie peate tasuma Hingelaegas OÜ’le tellitud kauba eest esitatud arvel näidatud summa ja võtma kauba vastu.

1.7. Tellimused, mille eest ei ole tasutud, tühistatakse 24 tunni möödudes alates tellimuse vormistamisest.

1.8. Teie ja Hingelaegas OÜ vahel tekkinud vaidlused seoses tellimuste ja ostudega lahendatakse läbirääkimiste teel. Kui kokkuleppele ei jõuta, saavad mõlemad pooled esitada kaebuse tarbijavaidluste komisjonile Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti kaudu või kohtule. Tarbijavaidluste komisjoni andmed on toodud Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti kodulehel.

       2. Hinnad

2.1. Kõik Hingelaegas OÜ veebipoes toodud hinnad on eurodes ja sisaldavad käibemaksu 22%.

2.2. Ostudel, mille kogusumma on üle 49 euro, on Eesti piires transport SmartPOSTi pakiautomaatidesse tasuta. Ostudel, mille kogusumma jääb alla 49 euro, lisandub transpordi hind vastavalt Teie poolt valitud tarneviisile Eesti piires. Omniva pakiautomaat 3,99 eurot; SmartPOST pakiautomaat 2,99 eurot; SmartKuller 8,00 eurot. Esitatud transpordihinnad sisaldavad käibemaksu 22%.

2.3. Paki Soome saatmisel kasutame SmartPOSTi pakiautomaadi teenust. Ostule lisandub transporditasu 11,50 eurot. Ostudel, mille kogusumma on üle 170 euro, on transport Soome tasuta. Paki Lätti saatmisel kasutame Omniva pakiautomaadi teenust. Ostule lisandub transporditasu 8,90 eurot. Ostudel, mille kogusumma on üle 170 euro, on transport Lätti tasuta. Paki Leetu saatmisel kasutame Omniva pakiautomaadi teenust. Ostule lisandub transporditasu 9,95 eurot. Ostudel, mille kogusumma on üle 170 euro, on transport Leetu tasuta. Esitatud transpordihinnad sisaldavad käibemaksu 22%. Mujale Euroopasse paki saatmise soovi korral on transporditasu kokkuleppel vastavalt paki suurusele ja sihtkohariigile.

2.4. Hinnad kehtivad tellimuse vormistamisest kuni vormistatud tellimuse maksetähtaja aegumiseni (24 tundi pärast tellimuse vormistamist). Kui tellimus on esitatud enne müügitingimuste või hindade muutmist, kohaldatakse Teie ja Hingelaegas OÜ vahel tekkinud õigussuhetele tellimuse vormistamise ajal kehtinud tingimusi.

2.5. Hingelaegas OÜ jätab endale õiguse teha müügihindades muudatusi. Nimetatud muudatusi kajastatakse Hingelaegas OÜ veebilehel.

       3. Tellimuse vormistamine

3.1. Lisage soovitud tooted ostukorvi. Ostukorvi avades on Teil võimalus korrigeerida toodete kogust ning vajadusel tooteid ostukorvist ka kustutada.

3.2. Tellimuse vormistamiseks vajutage ostukorvis lingile „Vormista tellimus“.

3.3. Tellimuse vormistamise lehel täitke nõutud andmeväljad, valige Teile sobiv toodete kohaletoimetamise viis, makseviis ja vajutage lingile „Kinnitan tellimuseˮ. Seejärel suunatakse Teid panka arvet tasuma. Pangaülekande makseviisiga tasumisel kuvatakse ekraanile arve, mille saate tasuda Teile sobivas pangas euromaksena. Andmed euromakse sooritamiseks koos kõigi kehtivate riiklike maksudega ja lisanduvate tasudega leiate pärast tellimuse kinnitamist ekraanile kuvatud arvelt.

3.4. Tellimuse vormistamise lehel on Teil kohustus esitada tellimuse täitmiseks vajalikud ja tõesed andmed, et tagada ostetud toodete kiire ja tõrgeteta kohaletoimetamine. Hingelaegas OÜ ei vastuta toodete kohaletoimetamisel tekkinud viivituste ja arusaamatuste eest, kui see on tingitud Teie poolt ebakorrektselt esitatud andmetest.

3.5. Hingelaegas OÜ veebipoes sooritatud tellimusi käsitletakse tööpäevadel E−R 10:00−16:00.

       4. Kohaletoimetamine

4.1. Pärast ostu-müügitehingu jõustumist komplekteerib Hingelaegas OÜ tellimuse ning edastab selle Teile vastavalt Teie poolt valitud kohaletoimetamise viisile. Kohaletoimetamise aeg sõltub Teie poolt valitud viisist.

4.2. Paki Soome saatmisel kasutame SmartPOSTi pakiautomaadi teenust. Paki Lätti ja Leetu saatmisel kasutame Omniva pakiautomaadi teenust. Mujale Euroopasse paki saatmise soovi korral palume enne tellimuse vormistamist võtta meiega ühendust e-posti aadressil.

4.3. Tooted postitatakse hiljemalt 1-2 tööpäeva jooksul peale ülekande laekumist. Toodete puhul, millele on lubatud järeltellimused ja mida pole hetkel laos, tuleb arvestada lisa tarneajaga kuni 7 tööpäeva.

4.4. Toodetele on võimalik eelneval kokkuleppel ka ise järele tulla Hingelaegas OÜ tegutsemisaadressil Torni, Kärkna küla, Tartu vald, Tartumaa.

4.5. Hingelaegas OÜ ei vastuta kauba kohaletoimetamise viibimise eest juhul, kui kaup on postitatud õigel ajal, kuid kohaletoimetamise viibimine on tingitud asjaoludest, mida Hingelaegas OÜ ei saanud mõjutada ega ette näha.

       5. Tellimuse tühistamine ja toodete tagastamine

5.1. Teie ostu tagastusõigus on sätestatud Eesti Vabariigis kehtivate õigusaktidega.

5.2. Teil on õigus peale ostu-müügitehingu jõustumist, kuid enne toodete Hingelaegas OÜ poolt teele panemist, oma tellimus tühistada. Selleks peate saatma vastavasisulise teate koos esitatud tellimuse numbri ja arveldusarve numbriga e-posti aadressile hingelaegas@hingelaegas.ee.

5.3. Pärast tellimuse kättesaamist on Teil õigus tehingust 14 päeva jooksul taganeda ja tellitud toode ümber vahetada või tagastada. Vastavalt VÕS § 53 lg 4 ei ole Teil tagastusõigust kaubale, mida ei saa selle olemuse tõttu tagastada.

5.4. Tagastatav toode peab olema komplektne ning sisaldama kõiki tootepakendis sisaldunud esemeid.

5.5. Tagastatava toote seisukorra halvenemisel vastutate Teie asja kasutamisest tingitud väärtuse vähenemise eest üksnes juhul, kui olete toodet kasutanud muul viisil, kui on vaja selle sobivuses, olemuses ja omadustes veendumiseks. Et veenduda toote sobivuses, olemuses ja omadustes, peate käsitsema toodet üksnes nii, nagu Teil lubataks seda tavapäraselt poes teha.

5.6. Toote tagastamiseks tuleb Teil esitada ostust taganemise avaldus, kuhu on märgitud tellimuse esitaja nimi, kontakttelefon, tellimuse number ja arveldusarve number ning toote tingimustele mittevastavuse või puuduse täpne kirjeldus. Vastav avaldus tuleb saata e-posti aadressile hingelaegas@hingelaegas.ee hiljemalt 15 päeva jooksul alates toote kättesaamisest.

5.7. Hingelaegas OÜ tagastab taganemisavalduse kättesaamisel Teile esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui 30 päeva möödumisel, kõik ostu-müügilepingu alusel saadud tasud, muu hulgas Teie poolt tasutud kohaletoimetamise kulud.

       6. Vastutus

6.1. Hingelaegas OÜ vastutab toodete nõuetele mittevastavuse ja puuduste eest, mis ilmnevad kahe aasta jooksul alates toodete Teile üleandmisest.

6.2. Hingelaegas OÜ ei vastuta Teile tekitatud kahjude või too(de)te kohaletoimetamise viibimise eest juhul, kui kahju või too(de)te kohaletoimetamise viibimine on tingitud asjaoludest, mida Hingelaegas OÜ ei saanud mõjutada ega ette näha (vääramatu jõud).

6.3. Vääramatuks jõuks ei ole lepingu tähenduses kummagi lepingu poole majandusliku olukorra muutus, halvad ilmastuolud, hinnatõus, puhkus, pankrot ega pankroti hoiatus või hagi tagamine.

6.4. Hingelaegas OÜ ei vastuta Teie süül tootel tekkinud puuduste eest, mis on tekkinud toote mittenõuetekohase hoiustamise, mitte sihipärase või väära kasutamise tulemusena ega toote normaalse füüsilise kulumise eest tavapärase kasutamise korral.

6.5. Hingelaegas OÜ vastutab Teie ees ja samuti Teie vastutate Hingelaegas OÜ ees teisele poolele käesolevate tingimuste rikkumisega tekitatud kahju eest Eesti Vabariigis kehtivates õigusaktides sätestatud juhtudel ja ulatuses.

       7. Privaatsustingimused 

7.1. Teie annate Hingelaegas OÜ’le selge ja teadliku nõusoleku oma isikuandmete töötlemiseks.

7.2. Hingelaegas OÜ kogub Teie isikuandmeid tellimuse vormistamisel. Hingelaegas OÜ säilitab Teie poolt tellimuse vormistamise käigus sisestatud kontaktandmed ja info sooritatud tellimuste kohta. Teie isikuandmeid töödeldakse kooskõlas Eesti Vabariigis kehtivate seadustega.

7.3. Hingelaegas OÜ kasutab isikuandmeid Teile teenuste osutamiseks, edasi arendamiseks ja personaliseerimiseks. Hingelaegas OÜ võib kasutada Teie isikuandmeid Teile eripakkumiste ja kampaaniate edastamiseks e-posti teel üksnes juhul, kui olete andnud selleks oma nõusoleku.

7.4. Teie isikuandmed, mis on vajalikud too(de)te kohaletoimetamiseks, edastatakse paki- või kullerteenust osutavale ettevõttele.

7.5. Teil on õigus igal ajal keelata oma isikuandmete kogumine ning kasutamine, välja arvatud juhul, kui see on vajalik lepingust tuleneva nõude sissenõudmiseks või kauba kohaletoimetamiseks.

7.6. Krüpteeritud andmeside (SSL) pankadega tagab ostude eest tasumisel Teie isikuandmete ja pangatunnuste turvalisuse. Hingelaegas OÜ’l puudub neile ligipääs.

7.7. Hingelaegas OÜ ei edasta Teie kohta saadud isikuandmeid kolmandatele isikutele.

7.8. Hingelaegas OÜ veebileht kasutab Teie paremaks teenindamiseks küpsiseid ehk cookie’sid. Küpsised on väikesemahulised tekstifailid, mille saadavad ja salvestavad kasutaja arvutisse veebilehed, mida kasutaja külastab. Küpsis salvestatakse kasutaja veebilehitseja failikataloogi. Juhul kui kasutaja on veebilehte varem külastanud, loeb veebilehitseja küpsist ning edastab vastava teabe veebilehele või elemendile, mis küpsise algul salvestas. Küpsised võivad sisaldada tehnilisi andmeid kasutaja seadme ja internetiühenduse kohta, infot kasutaja eelistuste ja kasutamismustrite kohta jms. Küpsisest saadavat teavet kasutatakse veebilehe kasutusmugavuse ja sisu parandamise eesmärgil.

7.9. Kasutajal on õigus keelduda küpsiste salvestamisest arvutisse. Vastava soovi korral peab kasutaja muutma oma veebilehitseja seadeid. Küpsiste blokeerimisel peab kasutaja arvestama, et kõik veebilehe funktsioonid ei pruugi pärast küpsiste blokeerimist enam kasutajale kättesaadavad olla.

       8. Autoriõigus

8.1. Hingelaegas OÜ veebilehel avaldatud materjalid (blogipostitused, tootekirjeldused, retseptid jne) on autoriõiguste seaduse tähenduses autorikaitse objektiks, v.a juhul kui on kasutatud mõnda teist allikat, millele on korrektselt viidatud.

8.2. Hingelaegas OÜ veebilehel avaldatud materjalide kopeerimine ja levitamine on ilma Hingelaegas OÜ nõusolekuta keelatud. Materjale on lubatud jagada sotsiaalmeedias ja tsiteerida muudes allikates, kui jagamine ja/või tsiteerimine sisaldab viidet Hingelaegas OÜ veebilehele (www.hingelaegas.ee). 

8.3. Tekstide reprodutseerimine, kohandamine ja/või töötlemine vastavalt autoriõiguse seadusele § 13 lg 1 ei ole lubatud ilma viitamata. Viitamata jätmise korral võib Hingelaegas OÜ võtta kasutusele vajalikud meetmed seadusandlusega ette nähtud korras.

Viimati uuendatud 07.02.2024

error: Sisu on kaitstud!
et