Astroloogia

Kuidas Merkuuri retrograadiga sujuvalt toime tulla?

Kas ka Sinul on vahel momente, kui ütled täiesti vale asja täiesti valel hetkel?

Või on lihtsalt raskusi oma mõtete välja ütlemisega? Midagi kibeleb keelel, aga meelde ei taha kuidagi tulla?

Või veab hoopis tehnika alt? Arvuti viskab pildi tasku, kui on tähtis töö pooleli (ja nagu Murphy seadusele kohaselt – oled unustanud ka salvestada)?

Sel juhul tasub igaks juhuks kalendrisse vaadata, sest käes võib olla jällegi Merkuuri retrograad.

Mis imeasi see Merkuuri retrograad küll on?

Merkuur liigub retrograadis (ehk siis nö tagurpidi) enamasti kolm korda aastas (vahel ka neli) ja iga retrograadne periood kestab umbes kolm nädalat (mõni päev siia-sinna).

Loomulikult ei liigu Merkuur retrograadi (ehk tagurpidi) sõna otseses mõttes, sest tegelikult ei liigu ükski planeet tagurpidi ega aeglusta oma liikumist orbiidil ümber Päikese. Planeetide retrograadid on lihtsalt illusioonid, mis on tingitud vaatepildist, mis avaneb meile Maalt kosmosesse vaadates. Sellised illusioonid tekivad, kuna Maa tiirleb ümber Päikese teistest planeetidest erineva kiirusega.

Merkuur esindab suhtlemist, õppimist, keelteoskust, ideid, mõtteid ja arvamusi, faktimälu, haridust, äri ja kaubandust, (asjade) vahetamist, reisimist, meediat ja tehnoloogiat ning noorust ja ka õdesid-vendi.

Merkuur on meie isiklik „sõnumitooja“. Ta kirjeldab seda, kuidas me õpime, kuidas õpitut vastu võtame ja omandame ning kuidas teistele oma teadmisi ja maailmavaateid edasi anname. Samuti näitab meie suhtumist asjadesse, kuidas me räägime ja suhtleme ning teisi kuulata oskame.

Kui planeedid liiguvad retrograadis, siis kehtib üldine reegel, et nende energia muutub vähem väliseks ja pigem sissevaatlikumaks.

Merkuuri retrograadi seostatakse seetõttu perioodidega, mil…

…võib esineda teineteisest möödarääkimisi ja valestimõistmisi

…võib ette tulla viivitusi plaanide ja projektide elluviimisel

…võib esineda tehnilisi viperusi

Millal on Merkuur retrograadis aastal 2022?

Aastal 2022 on Merkuur retrograadis peaaegu neli korda:

14. jaanuar  – 4. veebruar, Veevalaja ja Kaljukitse märgis

10. mai  – 3. juuni, Kaksikute ja Sõnni märgis

10. september  – 2. oktoober, Kaalude ja Neitsi märgis

29. detsember 2022  – 18. jaanuar 2023, Kaljukitse märgis

Mida tasub vältida sel perioodil?

Ennekõike on soovitatav oodata igasuguste uute projektide ja ideede alustamise ja käivitamisega. See ei tähenda, et siis ei tohiks midagi uut alustada, aga tuleks ennast valmis panna, et mulda pandud seemned hakkavad väga aeglaselt idanema. Ette võib tulla takistusi ja viivitusi ning projekt või idee ei saa kohe head tuult tiibadesse. Kannatlikkus on võtmesõnaks, mida sel perioodil meeles pidada.

Suuri plaane ei tasu ka sel perioodil paika panna. On võimalik, et tehtud plaanid lähevad vett vedama või on pärast tehtud plaani elluviimiseks vaja väga palju asju ümber planeerida, et see ellu viidud saaks. Merkuuri retrograadi perioodi tasub kasutada plaanide ettevalmistamiseks ja põhjalikuks uurimiseks ning plaanide elluviimisega tasub alustada alles pärast retrograadiperioodi lõppu.

Kindlasti tasub vältida ka igasuguste lepingute sõlmimist ja suurte kallite ostutehingute sõlmimist. Merkuuri retrograadi ajal on tõenäoline, et tekivad vead, arusaamatused, probleemid suhtluses ja transpordis. Kui siiski on hädavajalik mõni kokkulepe sõlmida, siis kindlasti lugeda läbi ka peenes kirjas lisainformatsioon, et vältida hilisemaid võimalikke tagasilööke. Sel perioodil ei ole ettevaatus kunagi liiast.

Merkuuri retrograad ei ole hea aeg ka kommunikatsiooni ja meediaga seotud teemade jaoks. Näiteks ei ole see periood soovitatav ajakirja asutamiseks, kodulehe alustamiseks või erinevate reklaamikampaaniate käivitamiseks. Üleüldiselt ei ole sel perioodil uute asjade alustamine õnnetähe all ja ette võib tulla igasuguseid viperusi, eriti aga kõiges, mis on seotud kommunikatsiooni- ja meediatööstusega.

Miks on Merkuuri retrograadil meile tugev mõju?

Merkuur on Maale palju lähemal, kui see liigub retrograadis. Ja usu või mitte, aga tegelikult just see tugevdabki selle planeedi energiat!

Seetõttu tõusevad esiplaanile ka kõik Merkuuri poolt juhitavad teemad, nagu suhtlemine ja reisiplaanid. Kuna Merkuuri energia on tugevam kui tavaliselt, siis kipuvad inimesed igapäevaste ülesannete täitmisel kiirustama ning jätavad läbimõtlemisele ja kontrollimisele vähem aega. See aga toob kaasa rohkem vigu, valesti suhtlemist ja muid äpardusi, mida sageli seostatakse Merkuuri retrograadse perioodiga.

Kuidas selle energiaga toime tulla?

Kõige parem on kasutada seda perioodi, et lihtsalt võtta aeg maha ja mõelda asjad läbi. Tõmba hinge. Kui tunned, et pead kiirustama ja mõte ei liigu hästi või oled kohustuste ja ülesannetega ülekoormatud, siis leia see moment ja tee väike paus – tee tassike kohvi või teed ja lase mõte vabaks või mine korraks välja jalutama ning alles siis tule tagasi teemade juurde, mis vajavad kiiret lahendust. Nii jätad endale piisavalt aega, et mõelda asjad läbi ja saad vajadusel kontrollida, enne kui midagi kuskile saadad või üle annad.

Merkuuri retrograad on hea aeg viia lõpule lõpetamata jäänud asjad. Paljudel meist on kombeks võtta ette mitu erinevat uut asja, aga kuidagi ei leia aega, et alustatut lõpule viia. Nii kipuvad asjad aga üksteise otsa kuhjuma ja see tekitab meis omakorda pinget. Seetõttu tasub kasutada just seda aega varem alustatud projektide lõpetamiseks.

Nagu juba öeldud, siis uusi asju ei tasu alustada. Pigem keskendu tegevustele ja asjadele, mida oled varem teinud ja saad taas teha või värskendada. Näiteks uuenda suhteid vanade tuttavatega või võta ühendust vanade sõpradega. Või ole valmis selleks, et keegi minevikust võib ise Sinuga ühendust võtta. Kusjuures Merkuuri retrograadi perioodi kohta arvatakse, et see võib süüdata ka ammukustunud leegi mõne vana armsamaga ehk siis mõni eks võib juhuslikult ühendust võtta. Kuid siinkohal on sobiv rõhuda ikkagi kainele mõistusele – vana suppi tasub soojendada ainult ülima ettevaatlikkusega, sest tihti on see supp halvaks läinud ja enam süüa ei kõlba. Kuid miks mitte soojendada suhe üles lihtsalt sõprusena.

Kuna Merkuur valitseb suhtlemist, nii rääkimist kui kuulamist, siis sel perioodil tasub enne mõelda ja siis öelda. Vahel ei pruugi õiged sõnad kohe keelele tulla, kuid lubades endale hetke mõelda, saab ära hoida nii mõnegi arusaamatuse. Vahel on targem lasta teistel rääkida ja ise hoopis kuulata. Oluline on leida tasakaal, et kõigi arvamus on oluline ja läheb korda.

Nii lepingute sõlmimisel kui plaanide tegemisel tasub silmad-kõrvad rohkem lahti hoida kui tavaliselt. Nagu juba öeldud, siis loe kindlasti läbi ka peenes kirjas info ning igaks juhuks tasub kogu lepingu sisu kasvõi mitu korda läbi lugeda, et midagi olulist kahe silma vahele ei jääks. Plaanide tegemisel tuleks ka olla tähelepanelikum ja jälgida, et kõik klapiks – nii kuupäevad, kellaajad kui lisadetailid.

Merkuuri retrograad mõjutab kommunikatsioonivahendeid, seega näiteks telefon, arvuti, tahvel jne ei pruugi korralikult toimida. Samuti mõjutab see teisi tehnoloogilisi vidinaid, näiteks koduleht võib muutuda järsku aeglaseks või lakata töötamast või e-post ei lase kirju läbi. Seetõttu on Merkuuri retrograad suurepärane aeg teha digimaailmast paus ja minna loodusesse ennast värske energiaga laadima.

Kuna retrograadi perioodid soodustavad iseendasse vaatamist, siis ei ole ka Merkuuri retrograad mingi erand. See aeg on hea iseendaga kontakti loomiseks või selle värskendamiseks. Leia iga päev hetk, et olla tänulik tänase päeva eest. Hoia mõtted positiivsed ja see tuleb Sulle kõik kuhjaga tagasi.

Merkuuri retrograad võib vahel tuua meile muutuseid, milleks me ei olnud valmis. Aga ta muudab ainult neid asju, mis ei olnudki algselt meile ette nähtud. Seega ole paindlik ja mine muutustega kaasa. Iga asi on millekski hea.

Kasuta neid kolme nädalat hästi – leia aega iseendale ja lähedastele, puhka looduses ja kui Merkuuri retrograad peaks tooma Sinu ellu mõne üllatuse, siis ära karda seda vastu võtta!

Allikas: Astrolaegas

Jäta meile oma tagasiside. Sinu arvamus on meile oluline!

error: Sisu on kaitstud!
et