Suhted & eneseareng

Milline on tõeline armastus?

Tõeline armastus ei ole kirg ja iha, kus sädemeid pillub. Selline füüsiline keemia on lihtsalt armumine. Armastus algab siis, kui see hormoonide palang on möödas. Kui keha on rahunenud. Alles siis on võimalik vaadata teist inimest tema tõelises olemuses. Armastus ise on voogav, sisemusest kiirgav, rõõmus ja sügav. Hiina vanasõnagi ütleb, et armastus ise on rahulik, tormi tekitavad inimesed. Või pigem tekitab seda meie Ego. Armastus ei ole füüsiline, vaid emotsionaalne ja vaimne side ning teadlik valik pühenduda teisele inimesele. See on Sinu teadlik otsus aktsepteerida teist inimest tema tõelises olemuses. Avada iseennast ja näidata oma haavatavust. Sest ainult läbi haavatavuse on võimalik saavutada tõeline lähedus ja intiimsus.

Tõeline armastus on tingimusteta. Lihtne öelda, raske teha. Tingimusteta tähendab, et Sa annad teisele vabaduse. Vabaduse olla see, kes ta tegelikult on. Vabaduse teha, mida ta soovib. Vabaduse valida, mida ta soovib. Vaatamata sellele, kas tema armastab vastu või mitte, siis Sina armastad teda ikka. Meie Ego tõrgub sellele mõttele loomulikult vastu. Sest kuidas Sa saad armastada kedagi, kes Sinu tunnetele ei vasta. Kui Sinu ellu on tulnud keegi, kes ei saa Sinu tunnetele vastata või kui Sinu partner on jõudnud järeldusele, et ta ei tunne Sinu vastu armastust – sellisel juhul on tulnud see inimene Sulle õpetama tingimusteta armastamist. Paljud kipuvad kohe suhte alguses klammerduma ja suuri õhulosse ehitama. Seda õppetundi tean ka omast käest…kes meist siis ei teaks, eksole? Vahel aga ei suuda me lõppenud suhtest lahti lasta. Selle õppetunni omandamine on üks keerulisemaid siin elus. See ei tähenda, et Sina pead lõpetama armastamise. Armastuse tunnet ei tohiks endale keelata, sest muidu Sa blokeerid energiate liikumist enda sees. Kui energiad ei saa Sinu sees vabalt voolata, muudab see keha haigeks. Ja armastus on Sinu sees voogav energia. Armastamine näitab lihtsalt Sinu sügavust ja võimekust seda tunnet kogeda ja vastu võtta. Sest see algabki ju iseenda seest. Ennekõike armastusest iseenda vastu. Kui teine aga ei peegelda Sulle armastust tagasi, siis tuleb sellel lasta minna. Sellest suhtest tuleb lahti lasta. Mitte klammerduda. Lahti laskmine tuleb aja jooksul. Sa saadad oma mõtetes teisele veel seni armastust ja koged seda enda sees, kuni lõpuks oled valmis pöörama armastuse tagasi iseendale.

Armastus ei tee kunagi kellelegi haiget. Mitte nagu Nazareth’i poolt kuulsaks lauldud laulus „Love hurts“, kus armastus teeb haiget, armastus jätab armid, armastus haavab. Tegelikult on see valu ja kannatamine tingitud klammerdumisest. Olgu selle põhjuseks siis haavatud Ego või riivatud eneseväärikus.

Kui Sinu ellu tuleb selline olukord, kus Sa pead laskma kellelgi minna, siis see ongi Sinu õppetund. Sellised kokkulepped on meil juba enne sündi teiste hingedega sõlmitud. Et nad saaksid tulla meid aitama, arendama, meie silmi avama. Sest hingetasandil me tegelikult armastame kõik üksteist. Aga inimestena kogeme seda teistmoodi. Sellist kogemust tuleb võtta võimalusena lasta oma hingel ja vaimul areneda. Nii saad Sa õppida tingimusteta armastust. Kuidas olla oma tunnetes aus ja näidata neid ka siiralt välja. Saad õppida lahti laskmist ja mitte klammerdumist, sest keegi ei saa olla SINU OMA. Meil kõigil on oma tee, omad valikud ja õppetunnid. Läbi selle õppetunni on Sul viimaks ometi võimalik õppida ISEENNAST TUNDMA. See, kes Sa oled sügaval hingesopis. Seeläbi saad Sa võimaluse õppida julgust näidata OMA TÕELIST OLEMUST.

Alles siis, kui Sa julged olla TÕELISELT Sina ise – alles siis saab tulla Sinu ellu hing, kes näitab Sulle, mis tunne on tõeliselt armastust jagada ja vastu võtta.


Allikas: Kersti mõlgutab mõtteid

Jäta meile oma tagasiside. Sinu arvamus on meile oluline!

error: Sisu on kaitstud!
et