Suhted & eneseareng

Sõnadel on võim muuta elusid

Sõnadel on võim, mida me ei oska aimatagi. Mitte ainult meie mõtted ei loo seda elu, milles me elame, vaid ka välja lausutud sõnad mõjutavad kõike ümbritsevat. Sõnad on palju tugevama energiaga, kui meie mõtted. Sest välja lausutud sõnad muudavad meie mõtted reaalsuseks. Kinnitavad meie sisemist maailma.

Sõnad võivad hävitada kellegi hinge, keerata üles viha ja vaenu. Sõnad võivad ka ravida hinge, sobitada rahu, pakkuda rõõmu.

Sõnadel on oma energia. Nii nagu kõigel meid ümbritsevas maailmas.

See ei ole lihtsalt spirituaalne vaatepunkt. Teadus kinnitab seda samuti. Kuigi mõnel meist võib olla raske uskuda midagi, mida ei saa oma silmaga näha ja katsuda. Kaasaegne kvantfüüsika on tõestanud, et tahket ainet universumis tegelikult ei eksisteeri. Sest kõik meie ümber on tehtud aatomitest ja aatomid ei ole tahke aine, vaid koosnevad prootonitest, neutronitest ja elektronidest. Prootonid ja neutronid moodustavad aatomituuma, samas kui elektronid vihisevad ümber tuuma, moodustades peale katte. Nad lihtsalt liiguvad nii kiiresti, et me ei suuda seda tajuda. Ja liikumine on energia. Järelikult aatomid on energia. Ja järelikult koosnevad ka kõik asjad meie ümber energiast. Seesama energia, millest oled tehtud Sina, moodustab ka kõik meie ümbritseva. Puud, mis kasvavad metsas. Kivid, mis lebavad maas. Isegi see tool, millel Sa istud. Või telefon, mida Sa käes hoiad.

Kui meie ise oleme energia, siis on seda ka meie mõtted ja sõnad. Energia võib olla nii kõrge ehk hea kui ka madal ehk negatiivne. Kõrge energiaga sõnad on positiivsed. Sellised sõnad võivad isegi parandada immuunsüsteemi ja ravida haigusi. Madala energiaga sõnad teevad aga vastupidist. Madala vibratsiooniga sõnadel on halb kõla, nad solvavad ja teevad maha. Ja võivad teha isegi haigeks. Madala energiaga on ka eitavad sõnad. Kui Sa ütled, et Sa ei saa hakkama, ei oska, ei taha, ei viitsi. Kasutades eitavaid sõnu, blokeerid Sa positiivse ja tõmbad seeläbi hoopis negatiivset ligi. Sest sõnadel ON suurem võim kui mõtetel. Sellepärast tuleb hoolega jälgida, mida Sa välja ütled.

Ega ilmaasjata räägita, et ka taimed ja puud mõistavad meie sõnade vibratsiooni. Samuti loomad. Et taimed, kellega räägitakse ja keda kiidetakse või kellele mängitakse positiivset muusikat, kasvavad kiiremini ja ilusamaks või annavad rohkem saaki. Sama käib loomade kohta.

Kui me aga kurdame asjade üle, kirume teisi või õhutame tagant viha millegi/kellegi suhtes, siis enamasti on see tingitud meie sisemisest hirmust. Hirmust, et me pole ise piisavalt head. Hirmust, et me ei saa hakkama. Läbi kriitika püüame varjata iseennast. Kui me aga teadvustame endale oma hirme, siis on meil võimalik teadlikult valida oma mõtteid ja sõnu. Välja öeldud negatiivsed sõnad võivad panna meid ennast ainult veel halvemini tundma.

Järgmine kord, kui mõni halvustav sõna või kriitikanool tahab lendu minna, siis küsigem endalt: „Miks ma seda praegu öelda tahan?“ või :“Kuidas see, mida ma praegu öelda tahan, mulle midagi head teeb või juurde toob?“ Kui me ei suuda nendele küsimustele positiivseid vastuseid leida, kas siis poleks targem need sõnad ütlemata jätta?

Meil kõigil on päevi, kus pilved varjutavad meie sisemist päikest. Püüame siis seda teiste peal mitte välja elada. Selle asemel pöörame oma tähelepanu positiivsele. Märkame head. Ilu. Lahkust. Sõbralikkust. Ütleme üksteisele ilusaid sõnu. Ma pole veel kohanud inimest, kellel poleks komplimendi üle hea meel. Ütleme ka endale ilusaid sõnu. Kutsume päikese pilve tagant uuesti välja.


Allikas: Kersti mõlgutab mõtteid

Jäta meile oma tagasiside. Sinu arvamus on meile oluline!

error: Sisu on kaitstud!
et