Astroloogia

Jupiteri-Saturni suur konjunktsioon ja mida oodata aastalt 2021

Detsember on väga eriline kuu ja lausa pakatab erinevatest astroloogilistest suursündmustest. Iga kord kui mõni aeglaselt liikuv planeet liigub uude sodiaagimärki, mõjutab see meid energeetiliselt ka Maal. See ei tähenda, et just sellel ühel päeval toimub midagi suurt, aga sellest hetkest hakkavad energiad meie ümber muutuma. Muutused ise rulluvad lahti tasapisi järgnevate aastate jooksul.

Detsembris liiguvad kaks suurt planeeti – Saturn ja Jupiter, nüüd Veevalaja märki ning lisaks sellele leiab talvisel pööripäeval, 21.12. aset Saturni ja Jupiteri ühendus ehk konjunktsioon, mida esineb vaid iga 20 aasta järel. Vaatame lähemalt, mida tähendab iga sündmus eraldi ja mida see endaga kaasa toob.

Kõigepealt peame lahti mõtestama, mida esindab Veevalaja sodiaagimärk. Ta on fikseeritud õhumärk. See tähendab, et talle ei meeldi muutused, eriti kui see puudutab tema uskumusi ja tõekspidamisi ning ideid. Samas on just see tähemärk seotud igasuguste ideedega ning kõigega, mis puudutab intellektuaalsust. Veevalaja märk valitseb ka inimeste rühmasid ja kogukondi, innovatsiooni, tehnoloogiat, ettepoole suunatud pilku, õhus reisimist (sh lennundust), senisest olukorrast vabanemist või vabaks murdmist. Veevalaja on ka ülim unistaja, ta suudab oma silme ees näha ideaalset tulevikku ja püüdleb järjepidevalt selle poole. Samuti on see tähemärk väga aktiivne tegutseja ning oma mõttemaailmas justkui kogu aeg ajast ees. Selle õhumärgi kinnisideeks on asjade ja olukordade läbipaistvus ja tõde. Tema on see, kes vajab tõendeid, andmeid ja numbreid, et neid analüüsida ning teha siis ise oma järeldused ja otsused.

Täna, 17.12. liikus Saturn Kaljukitse märgist Veevalajasse.

Saturn tähistab struktuure, piire ja piiranguid, kannatlikkust, küpsust, keskendumist, reegleid, distsipliini, autoriteetsust, takistusi, kõrget vanust, valitsust, kinnisvara, mõistust, samuti riiklikku suremusmäära, aeglust, asjade hoolikat planeerimist ning sammhaaval läbimõtlemist ja tegutsemist. Saturn eemaldab meie elust „asjad“, mida me tegelikult ei vaja – sellepärast peetakse teda astroloogias ka nn pahaks poisiks. Kuigi tegelikult on need muutused varjatud õnnistused, siis paraku inimene on juba nii loodud, et muutused meile ei meeldi ja kõik, millega ollakse harjunud, sellest on raske lahti lasta – olgu see siis halb või hea.

Kuna Kaljukitse märgis olnud Saturn moodustas väga raskeid aspekte, siis mõneks ajaks võivad kõik kardinaalsed sodiaagimärgid (Vähk, Jäär, Kaljukits, Kaalud) kergemalt hingata ja oodata oma ellu positiivsemaid muutusi. Siiani on olnud tõenäoliselt vägagi keerulisi momente.

Veevalaja märgis Saturn osutab ka sihikindlale tööle.

Ülehomme, 19.12. liigub ka Jupiter Kaljukitse märgist Veevalajasse.

Jupiter tähistab aga kasvu ja arengut, usku, optimismi, võimalusi, head õnne, entusiasmi, õnnistusi, elurõõmu, küllust, heldust, jõukust, kultuuri ja religiooniga seotud teemasid. Samas aga tuleks meeles pidada, et kõik Jupiteriga seonduv ei pruugi alati olla ainult hea, sest head võib ka teinekord liiga palju saada. Nii võib ka Jupiter viidata liigsele enesekindlusele, lausa ülbusele, ja ülepingutamisele. Samas tähistab Jupiter veel reisimist (ennekõike kaugemale reisimist), seiklusi, kogemusi, tarkust, kõrgharidust, moraalsust. Jupiteri võimuses on näha suuremat pilti ning ta valitseb ka õiglussüsteemi ning õigel ja valel vahet tegemist.

21.12. leiab aset astroloogia ja ka astronoomia ringkondades kauaoodatud Jupiteri ja Saturni ühendus. Nimelt on seekord nende suur konjunktsioon ka Maalt vaadeldav. Kui pöörad talvisel pööripäeval vahetult peale päikeseloojangut oma pilgu lõunataevasse, siis võid seda oma silmagagi märgata. Loodetavasti lubab ilmateade ikka selget taevast. Viimati oli nende kahe planeedi ühendust võimalik vaadata alles 800 aastat tagasi.

Isiklikul tasandil võime selle ühenduse ja Veevalaja tähemärgi mõjusid tunda kuni 2023. aasta märtsini, kui Saturn vahetab jälle märki. Ühiskondlikul tasandil toimuvad sellest ühendusest tingitud muutused aga järgmise 20 aasta jooksul.

Selle ühendusega oleme sisenemas uude ajastusse. Siiani on alates 1802. aastast toimunud Jupiteri ja Saturni ühendused viimase paarisaja aasta jooksul maamärgis (Sõnn, Neitsi, Kaljukits)  – ühe erandiga aastal 1981, kui ühendus toimus Kaalude märgis. Kui vaatame tagasi sellele ajale, siis just see õhumärgis toimunud ühendus tõi maailma ajalooliselt suured muudatused. Hakkas lagunema Nõukogude Liit, raudse eesriide tagant murdsid vabaks mitmed riigid, lagunes Berliini müür, tehti suuri edusamme geeni- ja digitaaltehnoloogias, laiema üldsuseni jõudis internet. Eelneva 200-aastase maaenergiaga tsüklis oli põhifookus materiaalsetel hüvedel, maa ja kinnisvara omandamisel ning enda rikkuse suurendamisel. Seda loomulikult Emakese Maa ressursside arvelt. Maa energia ongi praktiline, aga keskendunud rahale, passiivne, seisab paigal ning on kapitalismi alustalaks.

Järgmise 200 aasta jooksul toimuvad aga kõik suured ühendused õhumärkides (Veevalaja, Kaksikud, Kaalud). Erandiks jällegi üks kord – 2159. aastal leiab see aset Skorpioni märgis. Eesootaval uuel ajastul liigume passiivsest energiast aktiivsesse energiasse. Kui maa seisab paigal, siis õhk liigub ringi. Õhumärk on maskuliinse energiaga, ihkab vabadust ja tõde, ei talu aheldamist ega allasurumist.

Jupiteri ja Saturni nimetatakse sotsiaalseteks planeetideks, sest nad mõjutavad ühiskonda. Nemad näitavad seda, milline on ühiskond praegu ja kuhu ta liikumas on.

Kuna praegune konjunktsioon mõjutab meid ühiskondlikul tasandil järgmised 20 aastat, siis sel perioodil pannakse rohkem rõhku uutele ideedele, innovatsioonile ning isiklikule ja ka tehnoloogilisele arengule. Täpsemalt aga vaatame juba 2021. aasta lühiprognoosis ja ettevaatavalt ka järgmise 20 aasta võimalikke arenguid.

Aasta 2021 ja ka 2022 kujunevad tõenäoliselt vägagi sündmusterohkeks. Nimelt moodustavad nii Jupiter kui Saturn kordamööda pingelisi aspekte Uraaniga. Selleks, et mõista, mida need pinged endaga kaasa toovad, peame vaatama, mida esindab Uraan.

Uraan tähistab vabadust, muudatusi, radikaalsust, lõhestumist, mässumeelsust, demonstratsioone, poliitiliste pingete väljendumist, iseseisvust ja soovi teistest eristuda, intellektuaalsust, innovatsiooni.

Mida siis oodata, kui Uraan moodustab kvadraadi (pingelise aspekti) nii Jupiteri kui Saturniga?

Kuna Uraan on hetkel Sõnni märgis, siis on ta keskendunud materiaalsetele hüvedele, kuid Veevalaja märgis Jupiter ja Saturn kutsuvad ta duellile. Vana vastandub uuega. Soovitakse lahti murda vanad ahelad, inimesed ihkavad vabadust ja sõltumatust. Kuna Uraan on mässumeelne planeet, siis võibki see viia mässude, protestide ja demonstratsioonideni. Rahvas ei ole nõus enam vanaviisi jätkama. Jõutakse arusaamisele, et materiaalne vara ja rikkus ei tee õnnelikuks, vaid inimesed vajavad ja tahavad vabadust. Aeg on vaadata üle vanad struktuurid ning ehitada uusi. Võib ette tulla rahva ja valitsuse vahelisi teravaid konflikte, millega sunnitakse valitsus tagasi astuma või tehakse seadusandluses olulisi muudatusi. Samuti võib esineda küberrünnakuid.

Eriti keeruliseks võivad osutuda järgmise aasta esimesed kolm kuud, kui juba 17.01. moodustab Jupiter kvadraadi Uraaniga ja 18.02. moodustab kohe Saturn kvadraadi Uraaniga. Need pingelised seisud viitavad ka väga tõenäolisele majanduslangusele ja finantskriisile.

Eriti tähelepanelik tasub olla 11.02., kui leiab aset noorkuu Veevalaja märgis ning samal ajal on ka kuus planeeti kümnest Veevalaja märgis.

Tõenäoliselt võime näha palju uusi seadusi, sealhulgas tehnoloogiat ja selle arengut reguleerivaid seadusi.

Erinevad digitaalsed abivahendid, mis siiani on olnud vähekasutatavad, muutuvad populaarsemaks. Näiteks krüptoraha võetakse laiemalt kasutusele või muutub tavapäraseks hoopis elektriautode kasutamine. Oodata võib innovaatilisi lahendusi mehaanika- ja tehnikateaduste valdkonnas, näiteks robootikas, infotehnoloogias, kosmosetööstuses, lennunduses. Samuti võib kasutusele tulla digitaalne identiteet.

Seoses lennundusega… Kuna Saturn sümboliseerib piiranguid ja Veevalaja lennundust, siis on võimalik, et lennufirmad võivad rakendada tavapärasest karmimaid piiranguid ning see periood võib kesta kuni 2023. aasta märtsini, kui Saturn vahetab märki.

Ka õiglussüsteemis võidakse teha muudatusi. Kuna Saturn sümboliseerib seadusandlust, valitsust ja kontrolli ning Veevalaja esindab tehnoloogiat, inimesi ja kogukonda, siis (mitte et ma sooviks hirmu külvata ja õhutada), aga on võimalik, et valitsused soovivad näiteks tehnoloogia abil inimeste üle rohkem kontrolli saavutada. Aga see on kõigest spekulatsioon.

Esoteerilisemad ja spirituaalsemad mõtteviisid kerkivad rohkem esile ning muutuvad populaarsemaks.

Oodata on uusi ideid, uusi filosoofiaid ja religioone. On võimalik, et inimesed soovivad jätta maha vana, juba väljakujunenud religioonisüsteemi või uskumused. Sotsialistlik mentaliteet muutub populaarsemaks, mis aga ei tähenda, nagu võtaks sotsialism taas võimust.

Järgmised 2,5 aastat, kui Saturn on Veevalajas, võib tuua inimestes esile soovi saavutada tööalaselt rohkem vabadust. Kuna Veevalaja esindab inimesi ning Saturn esindab tööd, karjääri ja ühiskondlikku staatust. Väljenduda võib see kodus töötamises, paindlikumas tööajas või hoopis selles, et paljud soovivad alustada eraettevõtlusega. Suurkorporatsioonide ülim võim hakkab kaduma ning indiviidi tähtsus suureneb ja tähtsustama hakatakse rohkem väikeettevõtjaid.

Nagu juba mainisin, siis Veevalaja esindab inimesi, Saturn reegleid ja võimu, Jupiter aga õige ja vale eristamist. See kombinatsioon viitab sellele, et võim liigub enam rahva kätte.

Jäta meile oma tagasiside. Sinu arvamus on meile oluline!

error: Sisu on kaitstud!
et