Astroloogia

Kaheksa erinevat Kuu faasi tüüpi

Tänapäeval on kõige levinum osa astroloogiast päikesemärk, kuna seda on enda sünnikuupäeva järgi üldjuhul kõige lihtsam kindlaks teha. Päike ongi oluline, nii igapäevaelus, kuna Päikeseta ei oleks elu Maal, kui ka astroloogias, kuna Päike näitab seda, kes me sisimas tahame olla ja kuhupoole püüdleme. Kuid teisest küljest peegeldab selline määratu huvi päikesemärgi vastu ka ühiskonda, kus me elame. Suurenenud on huvi iseenda vastu – rõhutatakse individuaalsust ja enda ego, otsitakse väljundeid enda teadlikkuse ja loovuse väljendamiseks, „Mina“ on justkui rohkem esiplaanil – need kõik on Päikesega seostavad omadused.

Samas on inimesi, kes ei haaku nii hästi oma päikesemärgi kirjeldusega. See võib olla tingitud sellest, et need, kes on sündinud öisel ajal (peale päikeseloojangut ja enne päikesetõusu), tunnevad suuremat tõmmet hoopis enda kuumärgi poole.

Kuu faas on aga kombinatsioon Päikese ja Kuu paiknemisest teineteise suhtes ja see mõjutab kõiki. Ka päikesemärgi kirjeldust mõjutab see, kuidas Kuu paikneb Päikese suhtes. Seega teades, milline oli Kuu faas Sinu sünnihetkel on Sul võimalik saada holistilisem ülevaade enda olemusest – Päike näitab tavaliselt meie maskuliinsemaid omadusi, mis on väljapoole suunatud, ja Kuu meie feminiinsemaid omadusi, mis on pigem sissepoole suunatud ja pole kõigile näha. Üheskoos aitavad nad kirjeldada tervikut, nii nagu yin ja yang moodustavad ühtse sümboli.

Kuu faasid

Erinevad Kuu faasid mõjutavad meie isiksust ja isiklikku tähelepanu elus. Neid faase võib võrrelda taime elutsükliga, alates mulda pistetud seemne kasvamisest elujõuliseks, õitsvaks ja viljakandvaks taimeks ning lõpetades taime närbumisega.

  • Kuu loomine (Kuud ei ole näha)
  • Noorkuu
  • Kuu esimene veerand (poolkuu)
  • Kasvav Kuu
  • Täiskuu (Kuu Maale nähtav osa on täielikult valgustatud)
  • Kahanev Kuu
  • Kuu viimane veerand (poolkuu)
  • Vanakuu

Kuu faasid muutuvad tsükliliselt. Kuu tsükli kogupikkus sodiaagirattal on 360 kraadi ja tegelikkuses võtab see aega umbes 29,5 päeva. Iga faas on sodiaagirattal pikkuskraadides täpselt 45 kraadi ja kestab umbes 3,5 päeva.

Kuidas arvutada Kuu faasi enda sünnihetkel?

Kõige lihtsamini saab selle teada loomulikult enda sünnikaardist. Viimase koostamiseks võid kasutada mõnda internetisaiti, kus pakutakse tasuta sünnikaardi koostamise võimalust: näiteks astro.com või astro-seek.com. Enamus sellistest lehtedest pakub ka võimalust, kus erinevaid kaardi elemente tõlgendatakse eraldiseisvalt lahti (aga soovitan siinjuures meeles pidada, et see ei arvesta vastuolusid või põhiteemasid, mida kogenud astroloog oskab omavahel siduda). Lisaks võid loomulikult pöörduda mõne astroloogi poole, kes aitab lisaks sünnikaardi koostamisele Sulle lahti seletada ka kogu kaardi kui ühtse terviku tähenduse.

NB! Kui otsustad iseseisva avastamise kasuks, siis pea meeles, et sodiaagiring kulgeb sünnikaardil vastupäeva. Seega Kuu paiknemist Päikese suhtes tuleb arvutada vastupäeva liikudes. Lisaks pane tähele, et iga sodiaagimärgi pikkus on 30 kraadi.

Kasvav või kahanev Kuu

Erinevate Kuu faaside ajal sündinud inimeste iseloomu aitab mõista see, kuidas Kuu suurendab valguse hulka, mida ta Päikeselt peegeldab ja kuidas peale täiskuud seda vähendab. Sellest tingitud valguse muutus aitab lahti mõtestada ka vastava faasi ajal sündinud inimese loomust.

Inimesed, kes on sündinud ajal, mil Kuu hakkab looma ja kasvama (valgustatud on Kuu parempoolne osa), on seotud erinevate kasvu-, arengu- ja asutamisprotsessidega. Need on inimesed, kes on osalejateks või asutajateks uute struktuuride, süsteemide ja mõttekoolkondade loomisel.

Inimesed, kes on aga sündinud ajal, mil Kuu hakkab kahanema ja valgust kaotama (valgustatud on Kuu vasakpoolne osa) on seotud süsteemide või struktuuridega, mis on vanad või vajavad uuendusi ning nemad toimivad muutuste vahendajatena. Kuu kahanemise tsükkel on seotud vabanemise ja tagasitulekuga – Kuu muutub järjest tumedamaks ja valgustab seni, kuni teda lõpuks pole enam näha.

Isiksuse tüübid vastavalt Kuu faasile

Kuu loomine

Päikese-Kuu vaheline nurk: 0-45 kraadi

Taime elutsükli osa: seeme istutatakse mulda, seeme on maa all

Selles Kuu faasis sündinud inimesed hoiavad pigem rambivalgusest eemale. Nad on küll täis energiat ja entusiasmi, kuid eelistavad pigem oma tegemised enda teada jätta. Nii nagu seeme, mis alustab elu mulla all, kus teda näha pole, aga kus ta sellegipoolest areneb ja kasvab, nii on ka „nähtamatu“ Kuu ajal sündinud inimeste elud sõna otseses mõttes teiste silmade jaoks peidus. Kuu loomise faasis sündinud inimeste elus toimub alati palju, kuid see ei tähenda, et teised sellest kõigest teaksid.

Kuna see on Kuu esimene faas, siis tõmbab neid inimesi uute alguste poole. Olemuselt on nad elavad ja energilised ning neile meeldib alustada uusi projekte, käivitada värskeid ideid ja püüda uusi kogemusi, aga neil puudub püsivus neid lõpuni viia. Pidev soov värskete kogemuste ja uute võimaluste järele tingib tõenäoliselt selle, et nendel inimestel on palju erinevaid huvisid ja hobisid. Just seetõttu kipub ka nende energia liigselt hajuma, sest neil on üheaegselt liiga palju asju käsil.

Oma olemuselt on Kuu loomise faasis sündinud inimesed pisut lapsepärase ja süütu (kohati isegi naiivse) olekuga ning alati põnevil. Nad kipuvad olema impulsiivsed ning tegutsema pigem sisetunde ajel kui läbimõeldud praktiliste otsuste põhjal.

Suhtumise poolest võivad nad olla subjektiivsed ja teiste poolt kergesti mõjutatavad, kuid samas täis julgust ja enesekindlust, julgedes ette võtta seda, mida keegi teine ei julgeks ja minna sinna, kuhu teised kunagi ei tihkaks.

Omamoodi ümbritseb neid ka teatav salapära, nad kipuvad olema oma tegemistega ise nii hõivatud ja ei pane teisi inimesi ise tähele ning võivad seega jätta teistele pisut salapärase mulje.

Suhete vallas kalduvad Kuu loomise faasis sündinud inimesed leidma püsivad elupartnerid hiljem kui näiteks täiskuu ajal sündinud. Armastuses võtavad nad pigem rahulikult ega lepi tavaliselt „esimese ettejuhtuvaga“ ning on valmis ootama ja otsima kaaslast, kellega nad päriselt sobivad.

Noorkuu

Päikese-Kuu vaheline nurk: 45-90 kraadi

Taime elutsükli osa: seeme idandub ja hakkab tärkama

Selles faasis hakkab taim tärkama. Ta ajab ennast maa seest välja, justkui uudishimulikult katsetades ja uurides, et mis seal teisel pool küll on. Niisamuti kehtib see ka noorkuu faasis sündinud inimeste kohta.

Nad pakatavad samamoodi energiast ja uudishimust nagu Kuu loomise faasis sündinud inimesed, kuid on pisut ettevaatlikumad ega hüppa pea ees tundmatusse vette. Enne uue projekti või idee kallale asumist võtavad nad aega tausta uurimiseks ja teemaga lähemalt tutvumiseks. Kuu loomise faasi pime kiirustamine ja meeletu teadmisjanu on siin ühendatud omamoodi teadlikkuse ja ettenägelikkusega.

Teisest küljest võivad aga selles faasis sündinud inimesed kogeda ka mõningaid väljakutseid elus. Nii nagu seemne tärkamine mullast on omamoodi takistusest läbi tungimine, nii võib ka selles Kuu faasis sündinud inimestele vahel tunduda, et elu on justkui takistusi täis.

Noorkuu faasis sündinud inimesed on loomingulised. Oma energiat kasutavad nad teadlikult ja suunavad seda konkreetsete eesmärkide suunas. Olemuselt on nad uudishimulikud ja elavad justkui pidevas ootusärevuses, et midagi uut on kohe tulemas või juhtumas. Nende väljakutseks ongi suunata seesama ootusärevus või kärsitus sihipärasesse tegevusse.

Kuu esimene veerand

Päikese-Kuu vaheline nurk: 90-135 kraadi

Taime elutsükli osa: kasv kiireneb, seemikust kasvab tugev taim

Kuu esimene veerand on Kuu tsükli esimene kriitiline punkt ja sel ajal sündinud inimesi kirjeldab teatav sisemine pinge või pisut närviline energia. Selline sisemine pinge ja isegi viha tuleks teadlikult kanaldada mõnda füüsilisse tegevusse või sporti.

Nii nagu Kuu, mis hakkab selles faasis aina rohkem valgust koguma ja silma paistma, nii on ka Kuu esimese veerandi ajal sündinud inimesed kirglikud, enesekindlad ja loomulikud riskeerijad.

Nad on kiired reageerijad erinevates olukordades, kuid vahel tundub, et nad tegutsevad lihtsalt selleks, et õigustada enda väärtust teiste silmis (kuna nad tunnevad ise, et nad pole piisavalt väärt) ja et neil on maailmale vaja midagi tõestada. See muudab nad suurepärasteks juhtideks, kuna nad on alati valmis väljakutsed vastu võtma. Selliste omadustega inimesed on väga osavad kriisides tegutsejad, neil on tugev tahtejõud ning nad suutelised ka keerulistes olukordades hästi toime tulema ja selgelt kaalutletud otsuseid vastu võtma. Nende jaoks ongi elu justkui väljakutse ja nad lausa naudivad erinevate probleemide ja kriiside lahendamist. Kuu esimese veerandi inimesed on ambitsioonikad, sisemiselt motiveeritud ja iseseisvad. Omamoodi on nad ka kangekaelsed – kui nad on midagi ette võtnud, siis on neid raske peatada. Sihikindlus on nende peamine tugevus.

Neil võib olla aga kalduvus pessimistlikule suhtumisele ning nad võivad käega lüüa enne, kui nad üldse millegagi alustavad. Samuti võivad nad kalduda eskapismile, kun argielu tundub liiga koormav. Seega nad võivad otsida väljapääsu reaalsusest kas läbi virtuaalreaalsuse või lihtsalt unistustes elades ja uneledes.

Kasvav Kuu

Päikese-Kuu vaheline nurk: 135-180 kraadi

Taime elutsükli osa: moodustuvad pungad, hakkavad arenema viljad

Kasvava kuu faas räägib enesearengust ja täiuslikkusest, mis on sümboolselt sarnane taimele, kes valmistub näitama seda maailmale lilleõite ja kantavate viljade kaudu. Selles Kuu faasis sündinud on teravalt teadlikud sellest, kui oluline on planeerimine ja korraldamine. Nad püüavad endast võimalikult palju teada saada, et kõigis eluvaldkondades silma paista. Kasvava Kuu faasi ajal sündinud inimestele on oluline pühendada aega isiklikule arengule ja kasvule. Nende elu läbivaks teemaks ongi pidevalt parandada oma elu, tööd ja suhteid, püüeldes sel moel täiuslikkuse poole. Selline põhjalikkus näitab, et neile meeldib, kui asjad on tehtud hästi ja korrektselt.

Selle Kuu faasi isikud on täpsed ja seavad kõike kahtluse alla. Nad on väga loovad, kuid mitte impulsiivsed, ja otsivad uusi viise eneseväljenduseks, kasutades seda enda järjepidevaks täiendamiseks. Nad kipuvad analüüsima nii ennast kui teisi, püüdes teada saada, mis kedagi tegutsema motiveerib. Kuna nad on usinad ennast pidevalt arendama, siis tuleb nende elus ette perioode, kus nad püüavad intensiivselt oma oskusi edasi arendada, kasutades selleks ka mõne mentori või oma ala meistri abi ja nõuandeid.

Täiskuu

Päikese-Kuu vaheline nurk: 180-225 kraadi

Taime elutsükli osa: lilled õitsevad, viljad valmivad

Selles faasis on taim saanud nö küpseks ja nüüd on ta oma elukaare tipul – lilled õitsevad ja viljad valmivad. Aeg elada ja särada kogu oma hiilguses, mida tähitab ka Kuu säramine kogu tema hiilguses. Täiskuu faasis sündinud isikud elavad tavaliselt täisväärtuslikku elu, mida rikastavad mitmesugused kogemused.

Kuna Kuu saab särada tänu Päikesele, siis on ka täiskuu ajal sündinud inimestel tunne, et nad saavadki tõeliselt särada siis, kui neil on keegi, kes neid särama paneb. See tähendab, et nad on kogu elu suhete otsingul, tõmmates ligi ja otsides partnereid, et õppida ja areneda läbi suhete. Just suhetes leiavad need inimesed oma elus tähenduse ja rahulduse. Olulise partneri leidmine, olgu see isiklik või äriline partner, käivitab nende elus edukaid perioode, mis võimaldavad ka suuri arenguid.

Oma olemustelt võivad nad olla vastuolulised, justkui ühe mündi kaks erinevat külge – ühel hetkel emotsionaalsed, järgmisel hoopis kaalutlevalt ratsionaalsed. Endale vastanduvaid isikuid võivad nad ka endale ligi tõmmata ning täiskuu faasi inimeste eluülesanne ongi õppida tegema koostööd inimestega, kes on neist erinevad.

Kahanev Kuu

Päikese-Kuu vaheline nurk: 225-270 kraadi

Taime elutsükli osa: viljad ja seemned langevad, lilled tuhmuvad

Kahaneva Kuu faasis on taim ületanud oma elukaare tipu. Sügis hakkab lähenema ja aeg on lubada õitel tuhmuda ning langetada viljad (seemned). Nii nagu taim annab oma osa tagasi maapinda, nii on ka selles faasis sündinud inimeste elu peamiseks ülesandeks anda teistele ja ühiskonnale tagasi. Näiteks võivad kahaneva Kuu faasis sündinud inimesed olla seotud kuidagi õpetamisega või siis tegelevad mõne olulise sõnumi levitamisega ühiskonnas. Nad võivad olla aktiivsed ühiskonnaga seotud teemades, kas kirjutades nendest või uurides neid põhjalikumalt. Selle Kuu faasi inimeste eesmärk on olla hetkes ja nautida seda. Nende jaoks on oluline õppida teadlikkust just käesolevas hetkes.

Kahaneva Kuu faasi inimesed ei traditsioonilised ega tavalised, pigem kipuvad nad rikkuma traditsioone. Nende ülesandeks on leida oma tee, mitte kõndida kellegi teise jälgedes. Nii nagu taim levitab oma seemneid, nii on ka selles faasis sündinud inimeste ülesanne levitada maailmas oma sõnumit kõikvõimalike vahendite abil. Nad tahavad jagada oma olulisemaid ja väärtuslikumaid kogemusi ja teadmisi ning nad on valmis võitlema selle eest, millesse nad usuvad. Negatiivse poole pealt võib selles faasis sündinud inimestel olla kalduvus fanatismi või mentaalsetesse häiresse.

Kuu viimane veerand

Päikese-Kuu vaheline nurk: 270-315 kraadi

Taime elutsükli osa: lehed on küpsed, hakkavad värvi muutma

Selles faasis muudavad lehed värvi ja hakkavad langema ning puu hakkab minema raagu. Kuu viimasel veerandil sündinud inimesed on valmis muutusteks, nii nagu taim ei hoia vanast kinni ja läheb muutustega kaasa. Selle faasi isikute jaoks on olulised tähendus ja eesmärk. Tihti on nende keskeaperiood (alates kolmekümnendate lõpust kuni viiekümnendate alguseni) täis suuri muutuseid, mida käivitavad üldjuhul mõned teised põhjused. Sel perioodil teevad varem konservatiivse ellusuhtumisega inimesed üpriski dramaatilisi nihkeid oma elus ning järgivad alternatiivseid eluvalikuid, et jätkata elu, mis on kooskõlas nende isikliku filosoofiaga.

Selliste suurte muutuste põhjust ei pruugi aga mõista sõbrad, pereliikmed ja kolleegid, kellele tundub kummaline jätta maha juba ülesehitatud elu ja alustada midagi täiesti uut. Liikudes eluteel edasi, on nende jaoks oluline järgida alati oma sisemist veendumust ja tegutseda sellele vastavalt. Seetõttu nad hindavad pidevalt vanu mustreid ja struktuure ümber ning elu jooksul võivad muuta suunda. Paljud neist on katkestanud sidemed selle kultuuri või kogukonna uskumuste või filosoofiatega, milles nad üles kasvasid.

Oma tegutsemistes kipuvad nad olema rutakad ja kiireloomulised, justkui nad teaksid, et nad ei jätka alati sama rada. Kahaneva Kuu faasi inimesed suudavad kergelt ühendada instinktid loovusega. Negatiivse poolt pealt ei talu need inimesed hästi kriitikat ja võivad olla oma suhtlemisviisis domineerivad.

Vanakuu

Päikese-Kuu vaheline nurk: 315-360 kraadi

Taime elutsükli osa: lehed langevad, taim kas sureb loomulikult või tõmbub tagasi maapinda

Vanakuu ajal sündinud inimesi võib võrrelda erakutega. Selles viimases faasis läheb puu puhkeseisundisse, lehed langevad maapinnale ja puu on raagus – paljas, viljatu ja vaikne, kuni järgmise kevadeni. Vanakuu faasis sündinute jaoks on tegemist eluga, kus viiakse kõike lõpule. Olulised suhted on mõeldud eelmiste elude karmaliste ülesannete lahendamise ja lõpuleviimisega. Sellised karmalised sidemed viivad aga paljude lühikeste ja intensiivsete suheteni. Selle Kuu faasi inimesed kipuvad olema lahkuminekutes väga head.

Neile meeldib üksindus ja nad naudivad vaid väheste valitud inimeste seltskonda. Omaette olemise aeg on nende jaoks oluline enda sisemaailma peegeldamiseks ja läbitöötamiseks.

Vanakuu ajal sündinud inimestele on oluline spirituaalsus ja elu suurte küsimuste üle mõtisklemine. Nad on psüühiliselt tundlikud ja mõnedel neist võivad olla ka spirituaalsed võimed. Nad on targad ja keerulised visionäärid, kes näevad kaugemale lähituleviku nõudmistest. Nad on siin selleks, et lahendada varasemate elude kogemusi.

Selles faasis sündinud inimesed on oma olemuselt vaiksed, tagasitõmbunud ja vastupidavad. Edu kogevad nad hilisemas elus ja on tihti üksiklased.

Jäta meile oma tagasiside. Sinu arvamus on meile oluline!

error: Sisu on kaitstud!
et