Astroloogia

Noorkuu ja täielik päikesevarjutus 14.12.2020

Esmaspäeval, 14. detsembril 2020 kell 18:16 (Eesti aja järgi) leiab aset noorkuu 23 kraadi Amburi märgis. See on eriline noorkuu, kuna samal ajal leiab aset ka täielik päikesevarjutus, mis pole küll Eestis vaadeldav, aga mõjutab meid sellegipoolest.

Detsembri noorkuu on eriline ning sel päeval leiab aset mitu mõjukat aspekti. Aga sellest kohe edaspidi.

Kui Kuu on nähtamatu ja toimub uue Kuu loomine, siis annab see märku, et kõik vana on puhastatud ning nüüd on aeg uueks alguseks ja uueks teadlikkuseks. Noorkuu on aeg uuteks algusteks, uute sihtide seadmiseks, uute ideede loomiseks ja tulevikuseemnete külvamiseks. See ei ole veel aeg tegutsemiseks, vaid aeg mõtete ja ideede kavandamiseks ja loomiseks. Noorkuu ajal paika pandud plaanid ja ideed hakkavad juurduma ja kasvama järgmise nelja nädala jooksul kuni järgmise noorkuuni. Loomeprotsess saavutab oma tipu ja tulemuse kuue kuu pärast, kui toimub täiskuu samas sodiaagimärgis ja sama kraadi lähedal. Millised teemad on parajasti elus aktuaalsed ja millisesse eluvaldkonda peaks sel hetkel enda energia suunama, sõltub küll igaühe individuaalsest sünnikaardist, kuid üldiseid energiaid saab selletagi vaadata.

Päikesevarjutused vabastavad meid vanast ja aitavad tuua uusi tuuli selle asemele. Varjutuse mõju ulatub kümme päeva enne ja kümme päeva pärast varjutuse päeva. Seega pane tähele, mis toimub Sinu elus sel perioodil, sest need teemad kanduvad edasi ka järgmisse poolaastasse kuni järgmise varjutuste perioodini.

Detsembris Amburi tähemärgis aset leidev noorkuu koos päikesevarjutusega õhkab positiivsust ja optimismi, sest just selline on Amburi tähemärk. Isegi kui olukord pole proosaline, siis Ambur usub, et kõik laheneb ning et igast mõõnast saab jälle tõus. Ambur sümboliseerib tulevikku vaatamist ja sihtide seadmist ning janu teadmiste ja tõe järele. See Kuu seis toob meis välja julguse väljendada selgemalt oma arvamust. Kuna Amburi sodiaagimärki valitseb planeet Jupiter, siis toob see noorkuu endaga kaasa soovi tõe järele, inimesed soovivad vastuseid ja informatsiooni. Kuna noorkuuga koos on ka päikesevarjutus, siis tõenäoliselt võibki tulla avalikuks uut infot, kas siis ühiskondlikul või isiklikul tasandil.

Tuleks meeles pidada, et enne praegust päikesevarjutust ja soovitatavalt ka mõned päevad peale seda, ei tohiks vastu võtta suuri ja elumuutvaid otsuseid, kuna hiljem võib selguda, et otsuse tegemiseks ei olnud kogu vajalikku infot. Et aga hiljem mitte kahetseda, siis tasub otsustamisega oodata vähemalt kuni 19. detsembrini, kui Jupiter liigub Kaljukitse märgist Veevalajasse.

Eesseisev noorkuu moodustab harmoonilised aspektid Merkuuri ja Marsiga (Kuu ühendus Merkuuriga ja Kuu trigoon Marsiga), mis annab meile energiat seada uusi eesmärke ning tahet neid eesmärke ellu viia.

Ühendus Amburi märgis asuva Merkuuriga viitab sellele, et võib tulla uudiseid seoses reisimisega (eriti pikamaareisidega) ja uudiseid, mis mõjutavad meid ühiskondlikul tasandil ning kõrgema haridusega seoses.

Harmooniline ja soodne aspekt Jäära märgis asuva Marsiga toob meile tegutsemistahet. Nii Ambur kui Jäär on mõlemad tuleelemendid ja pakatavad energiast, entusiasmist ja julgusest. Mars sümboliseerib aga tegutsemist. See soodustab kindlate plaanide välja mõtlemist ja kavandamist, isegi kui need ei ole põhjalikult läbimõeldud. See planeetide seis annab meile tahtejõudu, tegutsemistahet, leidlikkust ning avatud meele ja soovi tõe järele.

Samas leiab aset aga pisut pingeline aspekt Kalade märgis paikneva Neptuuniga. Kui Ambur, milles paikneb Kuu, õhkab positiivsust ja optimismi, siis see aspekt põhjustab segadust ja nn udu. Me võime sattuda segadusse, samuti võime sattuda asjadest enneaegu õhinasse ja jätta sealjuures tähelepanuta mõned olulised detailid. Kuigi üldjoontes on tegemist soodsa noorkuuga, siis igasugust infot või uudist ei tasu sel ajal võtta kui sulatõde. Midagi võib olla liialdatud ja mõne asja kohta lihtsalt ei anta kogu infot. Tasub olla ettevaatlik ja mitte lasta ennast ninapidi vedada. See planeetide seis võib põhjustada ka ülitundlikkust ja soovmõtlemist.

Detsembri noorkuu kohtub Amburi märgis ka Kuu lõunasõlmega. Kuu lõunasõlm esindab meie eelmisi elusid, karmalisi tsükleid ja energiaid, mida oleme oma eelmistes eludes omandanud. Põhjasõlm näitab aga käesoleva elu ülesannet, mida on vaja arendada ja omandada selle elu jooksul. See noorkuu annab tõelise võimaluse seada uued sihid ja eesmärgid ning vaadata üle, kas siiani tehtud otsused on olnud õiged ning mida oleks vaja muuta, et tunda ennast õnnelikuma ja rahuolevamana. See toob endaga võimaluse hakata teadlikult pingutama, et teha vajalikud muudatused ning tervendada ja vabastada end mineviku piirangutest, et lõpetada vanad karmatsüklid ja liikuda edasi puhtalt lehelt.

Amburi energia toob endaga tugeva mõjutuse lasta end vabaks. Et teeksime oma otsused ise ega laseks teistel ennast kontrollida ega enda eest otsustada. Oluline on see, mida me oma sisimas tegelikult tahame, mitte see, mis on meile teiste arvates hea. Selle noorkuu ajal võivad sellega kaasneva päikesevarjutuse tõttu tunda paljud end emotsionaalsena. Seetõttu tuleks valmis olla ootamatusteks, jääda avatuks ning lubada väljakutsetel ja muutustel sillutada teed arengu ja kasvu suunas.

Jäta meile oma tagasiside. Sinu arvamus on meile oluline!

error: Sisu on kaitstud!
et